Koty gdańsk

Soda oczyszczona jest białym proszkiem, często używanym do pieczenia. Ale to nie jest jedyne jej zastosowanie. Soda w kocim domu może być bardzo przydatna – jest świetnym środkiem czyszczącym i neutralizującym zapachy, pochłania wilgoć. Jest przy tym w pełni ekologiczna, a przy tym bezpieczna dla nas i naszych domowych zwierzaków. Skoro można uniknąć agresywnych i szkodliwych środków chemicznych, czemu nie skorzystać z dobrodziejstw starej dobrej sody oczyszczonej?

Soda w kocim domu – przykładowe zastosowania:

1. Suchy szampon

Większość kotów nie przepada za kąpielami i na szczęście w większości przypadków ich nie potrzebuje. Są jednak sytuacje, gdy trzeba pomóc kotu się umyć – gdy jest po zabiegu, bardzo brudny, chory lub w starszym wieku. Nie musisz zwierzaka męczyć mokrą kąpielą – w roli suchego szamponu świetnie sprawdzi się soda oczyszczona. Wystarczy obsypać nią sierść kota, przeczesać dłońmi przez kilka minut, a następnie wyczesać grzebieniem lub szczotką.

2. Czyszczenie kocich zabawek

Co jakiś czas przydaje się wyczyścić ukochane kocie myszki, piłeczki i inne zabawki. Tu również doskonale sprawdzi się wodny roztwór z sody. Po umyciu zabawki dobrze je wypłucz. Soda nie jest trująca, ale jej pozostałości na zabawkach niekoniecznie muszą posmakować mruczkowi.

kot wśród zabawek